Як вибрати та купити недорогий маркіратор для потреб свого бізнесу? Чим взагалі відрізняються подібні пристрої та на які аспекти технологій варто звертати увагу? Струменева технологія для промислового друку використовується досить давно в багатьох виробничих лініях.
У цьому маркиратор ціна багато чому визначається його типом. Системи промислового струминного друку та промислові струменеві друкуючі головки, на яких вони засновані, в цілому класифікуються як:
Як випливає з назви, технологія безперервного струменевого друку безперервно викидає краплі з голівки. Ці краплі потім направляються або на основу у вигляді друкованих крапель, або в колектор для рециркуляції та повторного використання. Технологія Drop on Demand викидає краплі з друкувальної головки лише за необхідності.
Безперервний струменевий друк (CIJ)
Маркувальне обладнання з технологією CIJ в основному використовується для кодування та маркування продуктів та упаковок. У цій технології насос направляє рідину з резервуару до одного або кількох невеликих сопла, які викидають безперервний потік крапель з високою частотою за допомогою п'єзоелектричного кристала, що вібрує.
Висока частота викиду крапель CIJ дає можливість для дуже високошвидкісного струминного друку, що підходить для таких програм, як кодування дати на банках для напоїв. Додатковою перевагою CIJ є висока швидкість падіння крапель, що дозволяє використовувати відносно великі відстані між головкою і підкладкою.
Історично CIJ користувалася перевагою перед іншими струменевими технологіями у здатності використовувати чорнило на основі летких розчинників, що дозволяє швидко висихати та покращувати адгезію на багатьох підкладках.
До недоліків технології відносяться відносно низька роздільна здатність друку, дуже високі вимоги до технічного обслуговування та уявлення про те, що CIJ є брудною та екологічно шкідливою технологією через використання великих обсягів летких рідин на основі розчинників.
Струменевий друк на запит (DOD)
Купити краплеструминний маркіратор з технологією DOD може бути альтернативою вищеописаному рішенню. Подібні пристрої працюють за принципом викиду чорнила "за запитом" з друкуючої головки принтера або маркатора.
Зазвичай краплі утворюються за рахунок створення імпульсу тиску всередині головки, що друкує. Конкретний метод, що використовується для генерації цього імпульсу тиску, створює дві основні підкатегорії DOD, що описують термічний і п'єзоелектричний варіант друку.
Термічний промисловий краплеструменевий маркіратор в Україні забезпечує дуже маленький розмір крапель при високій щільності сопел. Це дозволяє створити максимально компактні принтери з високою якістю відбитків.
П'єзоелектричний маркіратор тари та упаковки в даний час використовується для більшості існуючих та нових промислових струменевих додатків. До переваг п'єзоструминної технології відносяться можливість струминного друку найрізноманітніших рідин з високим ступенем контролю, а також висока надійність та тривалий термін служби друкувальних головок.